Czy zielone ziarno kawy (GAC) może pomóc schudnąć? (kawa zielona)

Bardzo często na rynku pojawiają się suplementy lub zdrowe pokarmy, czy też zdrowa dieta, które są ozdobione cudownymi oświadczeniami o utracie masy ciała, profilaktyce nowotworów i wielu innych; ekstrakt z zielonej kawy jest jednym z tych produktów, którym w ostatnim czasie poświęcono wiele uwagi i słusznie.

W 2012 roku Dr Oz ujawnił wybuch entuzjazm dla zielonych ziaren kawy, kiedy powiedział:"Magic jest po to, aby wierzyć, ale ta mała fasola ma naukowcy twierdzą, że znaleźli magiczne odchudzanie uzdrowienie dla wszystkich. To jest zielone ziarna kawy, a kiedy staje się suplementem, ten cud pigułka może szybko spalić tłuszcz.

Oczywiście łatwo jest oczywiście odłożyć rozprawę znanych osobistości takich jak dr Oz, ale co z danymi, które potwierdzają te twierdzenia? A co dokładnie nauka stoi za tymi "magicznymi" zbożami?

W tym artykule przyjrzymy się zielonej kawie, jej twierdzeniom i badaniom.

Wykazano, że ekstrakt z zielonej kawy jest bardzo skuteczny i zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, w tym

Patrząc nieco bliżej, widzimy również, że zielona kawa jest nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym i tanim sposobem na zwiększenie utraty masy ciała, a jednocześnie zapewnia ulepszenia porównywalne z różnymi wskaźnikami zdrowotnymi.

Zanurzmy się więc głębiej w te twierdzenia i przyjrzyjmy się badaniom nad ekstraktem z zielonej kawy.

Krótko mówiąc, zielona kawa jest używana do opisu ziarna kawy, które jeszcze nie zostały palone.

Istnieje naturalna substancja chemiczna w ziarnach kawy znana jako kwas chlorogenowy, która została promowana poprzez przypisywanie korzyści zdrowotnych w obszarach cukrzycy, chorób serca i oczywiście utrata masy ciała.

Palenie ziarna kawy znacznie obniża ich poziom kwasu chlorogenowego, więc oczywiście musimy utrzymać je w stanie naturalnym, aby mogły czerpać potencjalne korzyści zdrowotne, które mogą być w stanie zaoferować.

W artykule tym będziemy się odnosić głównie do dwóch ostatnich opracowań naukowych, z których pierwszy został opublikowany w 2011 roku przez Onakpoya et al. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Praca ta była systematycznym przeglądem i meta-analizą randomizowanych badań klinicznych, które miały na celu zwiększenie skuteczności stosowania ekstraktu zielonej kawy jako suplementu utraty wagi.

Wyniki badań sugerują znaczne zmniejszenie masy ciała w wyniku stosowania zielonej kawy w porównaniu z placebo; średnia redukcja o ponad 5 funtów na osobę.

Poniższy dokument, zacytujemy, opublikowany przez Vinson i in. w Dzienniku Cukrzyca, Zespół Metaboliczny i Otyłość zatytułowany "Randomizowana, podwójna ślepota, placebo-ślepa, placebo-ślepa, kontrolowana placebo, liniowa dawka, badanie krzyżowe w celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa ekstraktu z zielonych ziaren kawy o nadwadze", podwójnie ślepa, placebo kontrolowana, liniowa dawka, badanie krzyżowe do oceny skuteczności i bezpieczeństwa ekstraktu zielonych ziaren kawy z nadwagi.

W tym badaniu 16 osób z nadwagą otrzymało wysoką dawkę 1050mg GCA, a niską dawkę 700mg GCA lub placebo.

Masa ciała, wskaźnik masy ciała, procentowa zawartość tłuszczu w organizmie, częstość akcji serca i ciśnienie krwi we wszystkich badanych osobach były mierzone we wszystkich badaniach i wszystkie te badania wykazały poprawę w ciągu sześciu tygodni stosowania GCA.

To fantastyczna wiadomość dla tych, którzy są otyli, lub nadwaga, głównie dlatego, cytując naukowców:"Wyniki są zgodne z ludzi i zwierząt badań i meta-analiza skuteczności ekstraktu zielonej kawy w utrata masy ciała. Wyniki badań sugerują, że GCA może być skutecznym środkiem nutraceutycznym w redukcji masy ciała u osób dorosłych przed otyłością i może być tanim sposobem zapobiegania otyłości u osób dorosłych z nadwagą.

Obecnie nie ma badań ani danych medycznych, które pozwalałyby na zgłaszanie poważnych działań niepożądanych z użyciem zielonej kawy podczas przyjmowania doustnego. Zielona kawa zawiera kofeinę, która może mieć wpływ na osoby, które już mają poważne problemy z lękiem, ciążą lub laktacją, cukrzycą lub są podatne na poważne problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak IBS. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek suplementów.

Dane z tych badań wydają się bardzo obiecujące, w rzeczywistości, ludzie dostają znaczne utrata masy ciała i wyraźną poprawę zapewnioną dla różnych markerów zdrowotnych.

Atrakcyjnym elementem niskokosztowego dodatku, jakim jest ekstrakt z zielonej kawy, jest to, że umożliwia nam łatwy dostęp do niego w celu przeprowadzenia własnego "eksperymentu".

Green Coffee 5K

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Be the first to comment on "Czy zielone ziarno kawy (GAC) może pomóc schudnąć? (kawa zielona)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*