CITTRU wyłoniło autorów najlepszych komiksów o życiu naukowców

Emilia Dziubak autorka pracy pt. “Doświadczenia” zwyciężyła w konkursie na komiks “Z życia naukowca”. Autorka z organizatorem konkursu – Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu – podpisze umowę o wartości 24 tys. zł na wykonanie 12-odcinkowej serii komiksowej o życiu naukowca.

Jak informują organizatorzy, nagrodzona praca poświęcona klonowaniu owiec była jedną ze 132 zgłoszonych do konkursu.

“Zgodnie z naszymi przeczuciami temat okazał się być bardzo trudnym wyzwaniem. Tym bardziej cieszy nas, że z chęcią podejmowanym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe pomysły” – podkreśla koordynatorka konkursu Bożena Podgórni.

Wśród autorów najlepszych prac znaleźli sie również m.in.: Krzysztof Czachura – autor pracy “Dr Krecik i Mgr Dżdżownica”; Tomasz Minkiewicz, który przygotował komiks “Fatalny błąd”; Katarzyna Dzik – autorka komiksu “12 dni z życia naukowca”. Wszystkie prace finałowe można obejrzeć na stronie: http://www.cittru.uj.edu.pl/img/nowum/komiks/index.html

Prace, które przesłano do CITTRU, bardzo często dotykały wąskiego zakresu działalności naukowca, jakim są relacje wykładowca-student, na drugim planie stawiając jego rolę badawczo-naukową, czyli pracę w laboratorium i współpracę z przemysłem. W nielicznych tylko pracach autorzy podjęli kwestię, jak naukowiec komunikuje się ze społeczeństwem za pomocą tradycyjnych mediów czy internetu.

Gotową dwunastoodcinkową serię komiksów przygotowaną przez Emilię Dziubak będzie można zobaczyć na łamach czasopisma NIMB, na stronach CITTRU (w tym www.facebook.com/nimb.cittru) oraz w specjalnej, limitowanej serii kalendarza na rok 2012. (www.naukawpolsce.pap.pl)

Be the first to comment on "CITTRU wyłoniło autorów najlepszych komiksów o życiu naukowców"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*