Zdrowie kobiety jest dla każdej z kobiet podstawą funkcjonowania na ziemi oraz codziennym elementem wielu mozolnych i często pracochłonnych ćwiczeń, które po pewnym czasie wydają nam się bezsensowe i stajemy się przez nie znudzonymi życiem kobietami.

Zdrowie kobiety we współczesnych czasach bywa zachwiane, a dzieje się tak, dlatego, iż kobiety gonią za pieniędzmi, lepszą pracą oraz zapominają w tej pułapce o jednej z najważniejszych rzeczy korzystnej dla zdrowia kobiet – odpoczynku.
Odpoczynek w zdrowiu kobiety ma bardzo istotne znaczenie, podobnie jak sen. Odpoczywać możemy na wiele różnych sposób, w zależności od dokonanego wyboru, który uważamy za najbardziej korzystny.
Są osoby na świecie, którzy śpiąc przez godzinę czują się wypoczęte, a innym potrzebne do wyspania są dwa dni. Są osoby, które odpoczywają relaksując się w wodzie i oddając się jej przyjemnościom.

Zdrowie kobiety stanowi dla wielu z kobiet podstawę egzystencji oraz świadczy o atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym.
Zapewne wiele z nas nie chciałoby słyszeć, że marnie wygląda, gdyż stale chodzi niewyspana, nieumalowana oraz źle uczesana. Istotną rolę na samopoczucie ma to jak wyglądamy, a co za tym idzie samopoczucie przyczynia się do zdrowia.

Czując się wyspanym człowiekiem, w pełni wypoczętym nadajemy się do pracy oraz co bardzo istotne – jesteśmy odporni na wszelkie dokuczliwe choroby.
Zdrowie kobiety to przede wszystkim zbiór ogólnych diet, zadań do wykonania, które każda kobieta powinna mieć oraz codzienna pielęgnacja samej siebie.

Wiele z kobiet nie odżywia się prawidłowo, nie wysypia, prowadzi siedzący tryb życia, mało przebywając na świeżym powietrzu, wiele z nich mdleje nawet w pracy, gdyż nie jest wystarczająco odżywiona oraz dotleniona.
To główne problemy, jakie spotykają współczesne kobiety, ale jest ich znacznie, dużo więcej.
Większość kobiet radzi sobie ze stresem, inne mają słaba odporność na jakikolwiek stres. Stres odgrywa dużą rolę w zdrowiu kobiety, bowiem, stajemy się negatywnym obrazem samych siebie i postrzegamy siebie przez pryzmat negatywności budząc w sobie negatywne odczucia braku własnej atrakcyjności.
Ważne jest, aby kobiety przede wszystkim te kobiety, które są świadome konsekwencji, które wynikają z niedbałości o zdrowie prawidłowo się odżywiały, w okresie chorób, które często ich dotykają zimą brały niezbędne do wyleczenia odpowiednie proszki, nie spożywały przesadnych ilości napojów alkoholowych oraz szkodliwych dla zdrowia alkoholi o większym stężeniu procentowym, biegały, wychodziły na powietrze, piły duże ilości wody pitnej, wzbogaciły swoją dietę o jogurty, zboże oraz ryby i także nabiał, jak i również zaprzestały nadmiernego używania środków do stylizacji, unikały zatłoczonych miejsc, dusznych przede wszystkim, nie spożywały nieświeżych produktów spożywczych.

Wiele osób chodzących na siłownię, ćwiczy w większości na maszynach, od czasu do czasu sięgając jedynie po hantelki w celu „napompowania” bicepsa. Ja jednak zachęcam was do sięgania po wolne ciężary, ponieważ po opanowaniu kilku podstawowych ćwiczeń staną się waszymi ulubionymi. Najpopularniejsze z nich to te ćwiczenia, które wykonuje się na zawodach power-lifting. Są to wyciskanie sztangi leżąc, przysiad ze sztangą oraz martwy ciąg. Zaletą ćwiczeń na wolnych ciężarach jest to, że są to ćwiczenia wielostawowe, angażujące duże grupy mięśniowe, i w przeciwieństwie do ćwiczeń na maszynach angażują całe ciało, dają niezłego kopa układu nerwowemu, wymagają większej koordynacji i równowagi. Wszystko to powoduje, że ćwiczenia są dużo bardziej efektywniejsze, i dzięki nim nasza siła mięśniowa rośnie. Dzisiaj kilka słów o martwym ciągu.

martwy ciąg

Martwy ciąg (deadlift) jest ćwiczeniem zaawansowanym, skomplikowanym technicznie, ale ćwiczeniem złożonym, podczas wykonywania którego pracuje wiele grup mięśniowych, niosąc za sobą wiele korzyści i maksymalny wysiłek dla organizmu.

Główne mięśnie zaangażowane podczas ćwiczenia to:

  • Mięśnie grzbietu: czworoboczny, równoległoboczny, najszerszy grzbietu, prostownik grzbietu
  • Mięsień pośladkowy wielki i mniejszy
  • Mięśnie ud: czworogłowy, dwugłowy, półścięgnisty, półbłoniasty
  • Mięśnie brzucha: prosty, skośne
martwy ciąg mięśnie

Wykonanie:

Stajemy przodem do sztangi, nogi ustawiamy w lekkim rozkroku. Zginamy nogi w kolanach i wyprostowanymi rękami sięgamy po sztangę chwytając ją nieco szerzej niż rozstaw kolan. Nie wyginając kręgosłupa w łuk, tylko z naturalną wyprostowaną postawą zaczynamy ruch do góry.

W tym momencie napinamy mięśnie brzucha, tzw. tłocznie brzuszną oraz okolicę lędźwiową. Pamiętajcie o tym żeby klatka piersiowa była cały czas lekko wypięta a naturalna krzywizna kręgosłupa zachowana. Sztangę należy prowadzić blisko ciała, blisko piszczeli, prostując kończyny dolne. Przy całkowitym wyprostowaniu ciała, wypinamy w przód klatkę piersiową.

Chwilę przytrzymujemy sztangę w pozycji wyprostowanej i zaczynamy opuszczać sztangę cały czas pamiętając o napięciu brzucha oraz okolic lędźwi. Opuszczanie sztangi zaczynamy od ruchu bioder w tył i opuszczaniu wyprostowanego tułowia. Kiedy sztanga minie wysokość kolan, uginamy je pozwalając na jak najniższe opuszczenie sztangi.

Po wykonaniu skłonu wracamy do pozycji wyprostowanej nie opuszczając sztangi na ziemię.

martwy ciąg

W celu uniknięcia urazów nie wykrzywiamy pleców w łuk. Cały czas pilnujemy sylwetki.

Martwy ciąg nie jest ćwiczeniem na osób zupełnie początkujących. Pamiętajcie jeśli wykonujecie je pierwszy raz, wybierzcie odpowiednie obciążenie oraz poproście instruktora siłowni aby skontrolował waszą technikę i postawę. Wykonując martwy ciąg źle, nie czerpiemy z niego żadnych korzyści. Jeśli nie macie dostępu do sztangi martwy ciąg możecie również wykonywać z hantlami bądź kettelbell.

martwy ciąg

comments

Emilia Dziubak autorka pracy pt. “Doświadczenia” zwyciężyła w konkursie na komiks “Z życia naukowca”. Autorka z organizatorem konkursu – Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu – podpisze umowę o wartości 24 tys. zł na wykonanie 12-odcinkowej serii komiksowej o życiu naukowca.

Jak informują organizatorzy, nagrodzona praca poświęcona klonowaniu owiec była jedną ze 132 zgłoszonych do konkursu.

“Zgodnie z naszymi przeczuciami temat okazał się być bardzo trudnym wyzwaniem. Tym bardziej cieszy nas, że z chęcią podejmowanym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe pomysły” – podkreśla koordynatorka konkursu Bożena Podgórni.

Wśród autorów najlepszych prac znaleźli sie również m.in.: Krzysztof Czachura – autor pracy “Dr Krecik i Mgr Dżdżownica”; Tomasz Minkiewicz, który przygotował komiks “Fatalny błąd”; Katarzyna Dzik – autorka komiksu “12 dni z życia naukowca”. Wszystkie prace finałowe można obejrzeć na stronie: http://www.cittru.uj.edu.pl/img/nowum/komiks/index.html

Prace, które przesłano do CITTRU, bardzo często dotykały wąskiego zakresu działalności naukowca, jakim są relacje wykładowca-student, na drugim planie stawiając jego rolę badawczo-naukową, czyli pracę w laboratorium i współpracę z przemysłem. W nielicznych tylko pracach autorzy podjęli kwestię, jak naukowiec komunikuje się ze społeczeństwem za pomocą tradycyjnych mediów czy internetu.

Gotową dwunastoodcinkową serię komiksów przygotowaną przez Emilię Dziubak będzie można zobaczyć na łamach czasopisma NIMB, na stronach CITTRU (w tym www.facebook.com/nimb.cittru) oraz w specjalnej, limitowanej serii kalendarza na rok 2012. (www.naukawpolsce.pap.pl)

W obecnym świecie relacje damsko – męskie są  bardzo rozreklamowane. Media społecznościowe dostarczają nam tony informacji o nowych związkach, zdradach czy panujących trendach. Zwykli śmiertelnicy próbują dorównać parom show biznesu, których życie tak bardzo nas ciekawi. Mężczyźni jak nigdy są bacznie obserwowani i rozliczani za swoje dokonania. Wzorce męskości zmieniają się na przestrzeni lat i każdy facet prędzej czy później zastanawia się czy pasuje do obecnego kanonu czy musi coś w sobie zmienić. Większość mężczyzn musi zdefiniować się na nowo, co nie jest dla nich łatwe. Ułatwi im zadanie Member XXL, który naturalnie powiększa męskość. Stosując ten suplement nie tylko urośniesz w oczach kobiet, ale odzyskasz swoją pewność siebie i satysfakcję. tabletki-powiekszajace-penisa

Member XXL – działanie tabletek na powiększenie penisa

Member XXL jest bezinwazyjną metodą powiększenia penisa, a jego efekty są niezwykle szybkie. Produkt pogrubia i wydłuża penisa już od pierwszych dni stosowania. Po trzech tygodniach stosowania tego preparatu, penis wydłuża się średnio o 2 cm, po miesiącu będzie większy o 6 cm, a po trzech miesiącach o 8 cm. Składniki Member XXL wpływają na poprawę krążenia krwi i usprawniają męskie reakcje. Udowodniono, że wraz z powiększeniem penisa wzrasta również popęd seksualny. Produkt jest w 100% bezpieczny, a jego jakość jest najwyższa wśród obecnych preparatów na rynku. Dużą zaletą kapsułek jest brak jakichkolwiek efektów ubocznych. Member XXL pomoże ci osiągnąć satysfakcjonujące cię efekty i umożliwi czerpanie korzyści w relacjach damsko – męskich.

Member XXL – składniki tabletek na powiększenie penisa

Member XXL bazuje swoją wysoką skuteczność na naturalnych składnikach, których działanie jest niezwykle korzystne dla zdrowia. Wśród składników jest l-arginina, wyciąg z kozieradki, ekstrakt owoców palmy sabałowej, buzdyganek naziemny, ekstrakt z owoców cytryńca, żeń-szeń koreański panax ginseng, szafran i pieprz czarny. Formuła produktu została starannie opracowana aby jak najlepiej wykorzystać zawarte w niej substancje aktywne. Ma to za zadanie powiększenie penisa i podwyższenie libido. Member XXL wpływa również na usprawnienie czynności seksualnych poprzez uwrażliwienie męskich narządów płciowych na oddziaływanie bodźców zewnętrznych. Jest to istotne w celu odczuwaniu większej satysfakcji podczas zbliżenia oraz lepszego zadowolenia partnerki podczas stosunku. Wyżej wymieniona l-arginina jest niezastąpionym aminokwasem endogennym, która bierze udział w wielu procesach fizjologicznych ludzkiego metabolizmu takich jak: synteza hormonu wzrostu, detoksykacja ze zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii. L-arginina jest substancją niezbędną do prawidłowego przyrostu masy mięśniowej. Wraz z wiekiem organizm produkuje tego związku coraz mniej, czego powodem jest naturalnie postępujący proces starzenia się. Kolejnym komponentem wykorzystanym w Member XXL jest wyciąg z kozieradki, który ma szerokie działanie. Kozieradka uważana jest za naturalny afrodyzjak, gdyż podwyższa poziom testosteronu. Kozieradka wpływa na dobre samopoczucie i pewność siebie, a także jest dobrym źródłem selenu, żelaza i krzemu. Wyciąg z kozieradki obniża poziom cukru we krwi, pobudza regenerację tkanek i aktywuje procesy wytwarzania krwinek czerwonych. Kapsułki Member XXL bogate są w ekstrakt owoców palmy sabałowej, rośliny która występuje w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Ameryce Środkowej oraz zachodnich Indiach. Wykorzystywanie tej rośliny w medycynie tradycyjnej miało swoje początki w XIX wieku. W tym okresie palmę sabałową spożywali Indianie zamieszkujący rejony Florydy, którzy borykali się z problemami przerostu gruczołu krokowego, obrzęku i zaniku jąder oraz w zaburzeniach erekcji. Obecnie jej działanie lecznicze cenią sobie przede wszystkim mężczyźni mający problem z prostatą. Głównym składnikiem owoców palmy sabałowej jest frakcja lipidowo – sterolowa, w skład której wchodzą trójglicerydy i fitosterole. To właśnie fitosterole mają kluczowe znaczenie w kontekście przerostu prostaty. Ponadto palma sabałowa dobrze radzi sobie z problemem łysienia. Member XXL posiada w swoim stabletki-powiekszajace-penisa-member-xxlkłdzie buzdyganek naziemny, który chętnie polecany jest w Indiach, Chinach, Korei i Japonii w leczeniu zaburzeń seksualnych i niepłodności. Korzeniom tej rośliny przypisuje się właściwości wpływające na zdrowie seksualne. Buzdyganek naziemny jest bardzo znanym suplementem, który zwiększa potencję, podnosi poziom testosteronu, wspomaga erekcję i pobudza przyrost mięśni. Kolejnym składnikiem wykorzystanym w tabletkach Member XXL jest ekstrakt z owoców cytryńca chiński, który wzmacnia kondycję psychiczną i fizyczną. Jego właściwości wykorzystuje się od tysiącleci w medycynie naturalnej Dalekiego Wschodu. Czerwone, kuliste jagody cytryńca stosowane są na wątrobę, w okresach przemęczenia organizmu, a także jako afrodyzjak. Cytryniec chiński pomaga w stanach osłabienia organizmu, niepokoju i rozdrażnienia. Podobnie jak żeń-szeń łagodzi stany przemęczenia psychicznego i fizycznego. Lignany zawarte w tej roślinie stymulują centralny układ nerwowy, przyczyniając się do poprawy sprawności umysłowej. Dodatkowo cytryniec pomaga budować siłę i wytrzymałość mięśniową oraz podnosi wydolność organizmu. Wcześniej wspomniany żeń-szeń znany jest w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu od ponad 4000 lat i uznawany jest jako lek na niemalże wszelkie dolegliwości. Żeń-szeń podnosi libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ponadto zawarte w żeń-szeniu ginsenozydy zwiększają uwalnianie w organizmie tlenku azotu, który wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych, powodując zwiększony napływ krwi do penisa. Ma on duże zastosowanie u mężczyzn z zaburzeniami wzwodu. W kapsułkach Member XXL wykorzystano szafran, który jest wykorzystywany do podnoszenia walorów smakowych oraz w leczeniu przeziębień, szkarlatyny. Szafran jest również cenionym afrodyzjakiem. Badania pokazują, że jest on również pomocny w leczeniu niepłodności u mężczyzn poprzez duże właściwości antyoksydacyjne. Kolejnym naturalnym afrodyzjakiem jest pieprz czarny, który również został wykorzystany w tabletkach Member XXL. Pieprz leczy pierwsze objawy infekcji, zapobiega wzdęciom oraz wspomaga proces odchudzania. Jest on bogatym źródłem naturalnych przeciwutleniaczy, które zmniejszają ryzyko zachorowań na nowotwory i choroby zwyrodnieniowe stawów, a także spowalniają procesy starzenia się organizmu.

Member XXL – efekty stosowania tabletek na powiększenie penisa

Mariusz (36) Member XXL sprawdził się w moim przypadku, gdyż te sprawy zawsze sprawiały mi kompleksy. Moje życie seksualne zyskało na znaczeniu i mogę lepiej zadowolić partnerkę. Po stosowaniu kilku opakowań nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Andrzej (28) Na kapsułki Member XXL trafiłem po przeczytaniu opinii internautów. Jest to najlepszy produkt jaki stosowałem, a wypróbowałem kilka z tej branży. Już po 3 tygodniach zażywania tabletek Member XXL rozmiar penisa zwiększył się o 2 cm. Podniosło to moją samoocenę i pewność siebie w relacjach damsko – męskich. Krzysztof (41) Jako mężczyzna, który przykłada dużą rolę do spraw łóżkowych w swoim życiu, gorąco polecam tabletki Member XXL, które pozwoliły mi na częstsze kontakty seksualne oraz lepsze doznania.

Member XXL – zamówienie i cena tabletek na powiększenie penisa

Tabletki Member XXL dostępne są w bardzo przystępnej cenie, która wynosi 159zł za opakowanie 60 tabletek. Za jedną kapsułkę zapłacisz jedyne 2,65zł. Zakup Member XXL objęty jest 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy jeśli efekty stosowania produktu cię nie usatysfakcjonują. Regularne przyjmowanie kapsułek daje stałe efekty, co jest wielką zaletą produktu.

Member XXL – stosowanie tabletek na powiększenie penisa

Member XXL przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy chcą pochwalić się większym i grubszym penisem oraz dla tych, którzy chcą poprawić swoją ogólną sprawność seksualną. Należy przyjmować 2 kapsułki dziennie: pierwszą przed śniadaniem, a drugą przed obiadem. Tabletkę należy popić jedną szklankę wody. W celu uzyskania lepszych wyników, Member XXL należy stosować przez okres minimum 4-5 miesięcy. O lepszych wynikach i optymalnych efektach decydują indywidualne różnice w budowie ciała oraz metabolizm. Tabletki należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze 15-20 stopni Celcjusza; w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Member XXL – podsumowanie tabletek na powiększenie penisa

Member XXL to hit na rynku wśród preparatów dla mężczyzn, który w naturalny sposób powiększa członka. Naturalny skład gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo stosowania. Jeśli masz kompleksy, a długość penisa jest tego powodem nie zastanawiaj się dłużej, tylko zamów Member XXL. Bądź prawdziwym mężczyzną i nie pozwól, aby twoja męskość cię ograniczała.